کدینگ تئوری مدیریت

روشی جدید در یادگیری تئوری مدیریت

تشریح چگونگی پذیرش داوطلبان دکتری پژوهش محور

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با تشريح جزئيات چگونگي پذيرش داوطلبان در دوره دكتري پژوهش‌محور گفت: دكتري پژوهش‌محور از طريق آزمون نيمه‌متمركز دكتري ادامه دارد.

وحيد احمدي معاون پژوهش و فناوري وزير علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، گفت: يك آيين‌‌نامه دكتري وجود دارد كه بر اساس آن دو نوع دكتري پژوهش‌محور و آموزش محور از طريق آزمون نيمه‌متمركز دكتري برگزار مي‌شود.

وي افزود: البته پذيرش داوطلبان از اين طريق نيز تنها مختص به آزمون نيست بلكه دانشجو بايد زمينه علمي قابل قبولي داشته باشد و درصدي از نحوه پذيرش نيز به مصاحبه و سوابق دانشجو مربوط مي‌شود.

به گفته احمدي در دو سال اخير سامانه‌اي در سازمان دانشجويان وجود داشت كه افراد براي دكتري پژوهش‌محور به صورت بدون آزمون و تنها از طريق مصاحبه پذيرش مي‌شدند كه برخي اساتيد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به اين نحوه پذيرش اعتراض داشتند زيرا برخي از افراد پذيرش شده زمينه علمي معتبري نداشتند.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم اظهار داشت: بر اساس آيين‌نامه دكتري نحوه پذيرش داوطلبان در پژوهش‌محور و آموزش محور تفاوتي ندارد بلكه ظرفيت دانشگاه‌ها و نوع ارائه پايان‌نامه متفاوت است كه در دكتراي پژوهش‌محور پايان‌نامه بر اساس طرح تحقيقاتي از طريق قرارداد با صنعت ارائه مي‌شود.

احمدي گفت: در حال حاضر پذيرش دانشجويان بدون آزمون در دكتري پژوهش محور لغو شده است ولي داوطلبان با شركت در آزمون نيمه‌متمركز مي‌توانند در دوره دكتري پژوهش محور تحصيل كنند.

وي افزود: افرادي كه در دوره آخر دكتري پژوهش محور بدون آزمون هستند نيز بايد ارزيابي علمي شوند.

طراحی و اجرا: پیشروسافت