کدینگ تئوری مدیریت

روشی جدید در یادگیری تئوری مدیریت

درباره نویسنده

:: پورشه ::

- مبتکر روش نوین کدینگ در تدریس درس تئوری مدیریت - مدرس درس تئوری های مدیریت در مقطع ارشد و دکتری

مطالب مشابه

19 Comments

 1. 1

  پریسا

  سلام استاد جزوه ای در زمینه مبانی مدیریت و سازمان ندارید؟ ممنون میشم کدینگ اش رو هم توسایت قرار بدید

  پاسخ
  1. 1.1

   ::پورشفیع::

   سلام دارم و 25 شهریور در سایت….

 2. 2

  محمد معین

  سلام استاد جزوه کدینگ کتاب مقیمی میزارید تو سایت؟

  پاسخ
  1. 2.1

   ::پورشفیع::

   سلام بله همراه همون جزوه هستش….

 3. 3

  یوسف

  سلام. اگه مشکلی نیست من در مورد کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر مقیمی مطالبی را عرض کنم:
  مثل اغلب کتابهای مدیریت این کتاب هم مبتنی بر وظایف مدیر نگاشته شده است همانگونه که مستحضرید از دید عمده نظریه پردازان مدیریت وظایف مدیر عبارتند از برنامه ریزی-سازماندهی-هدایت-کنترل، که این چهار وظیفه به ترتیب بخشهای دوم تا پنجم کتاب را تشکیل می دهد اما بخش اول هم تحت عنوان کلیات ارائه شده است که خود شامل سه فصل است:آشنایی با مفاهیم سازمان و مدیریت،سیر تکامل نظریه ها و مکاتب مدیریت و زمینه ها و بسترهای مدیریت.بخش دوم شامل دو فصل است:تصمیم گیری-برنامه ریزی و استراتژی
  در بخش دوم تحت عنوان سازماندهی دو فصل ارائه شده است یکی مبانی سازماندهی و ساختار سازمانی و دیگری مدیریت منابع انسانی در بخش سوم تحت عنوان هدایت نیز سه فصل آمده است:فصل هشتم:رفتار در سازمان و انگیزش فصل نهم:پویایی گروه و ارتباطات و فصل دهم:رهبری. اما در بخش آخر تحت عنوان نظارت و کنترل شاهد دو فصل هستیم:یکی کنترل سازمانی و دیگری مدیریت عملیات و بهره وری.
  اگر دقت بفرمایید متوجه می شوید که مولف سعی کرده که تمام مفاهیم را در یک کتاب و تحت این وظایف چهارگانه جمع بندی کند مثلا بحث مدیرت منابع انسانی در بخش چهارم که سازماندهی است آمده است یا مبحث رفتار سازمانی در بخش سوم که هدایت است آمده است و تعاریف سازمان و مدیریت و انواع سازمان و وظایف و نقش ها و مهارتها و سطوح مدیریت در فصل اول ارائه شده است . اما نمی شود همه موضوعات مدیریت را در یک چهارگانه جا داد برای همین هم در فصل سوم تحت عنوان زمینه ها و بسترهای مدیریت مفاهیمی مثل محیط،فرهنگ،تغییر ،اخلاقیات و … را بیان کرده است.نکته جالب این کتاب ارائه موضوعات رفتار سازمانی و منابع انسانی در چهارچوب یک کتاب مبانی سازمان و مدیریت و زیر عنوان وظایف چهارگانه مدیر است مثلا در بخش چهارم تقریبا بیشتر موضوعات رفتار سازمانی وکتب شش گانه(یا هفت گانه) دکتر رضاییان بیان شده است و موضوعات یادگیری،شخصیت،انگیزش،تیم سازی،تعارض،مذاکره و… کاملا پوشش داده شده است و اگر هم سوالاتی از این موضوعات در آزمون ارشد و دکتری سال گذشته مطرح شده بود از این کتاب بوده نه کتب شش گانه(هرچند که موضوعات مشترک هستند). در کل نویسنده بیشتر کار تدوین و جمع آوری را انجام داده هر چند که موضوعات جدیدی هم در کتاب دیده می شود که در سایر کتب مدیریتی بیان نشده بودند.
  از آنجا که چاپ اول کتاب است شاید دسته بندی موضوعات خیلی عالی انجام نشده باشد و شباهت زیادی به یک جزوه کلاسی تایپ شده دارد و احتمالا در چاپهای بعدی این مشکل مرتفع خواهد شد. مطالب کتاب خیلی حجیم هستند و در هر صفحه میشود سوالات خیلی زیادی جهت کنکور استخراج کرد هرچند که مطالعه برای سوال در ابتدا توصیه نمیشه .
  احتمالا آقای پورشفیع در کلاس یا جزوه شان در خصوص این کتاب سازماندهی مجددی خواهند داشت و بعضی موضوعات را برجسته خواهند کرد. همه ما منتظر می مانیم .

  پاسخ
 4. 4

  حسین

  با سلام خدمت استاد ، استاد میشه درباره ی شیوه ی تدریس این کتاب توضیحی بدین و اینکه در کلاس تمام مطالب کتاب به دقت بررسی می شود و دانشجو به شیوه ی کدینگ مطالب را یاد می گیرد. سوال دومم این است که استاد این کلاس حتما 20 شهریور تشکیل می شود ؟ ضمنا استاد هر چه باهاتون تماس گرفتیم جواب ندادید. ممنون

  پاسخ
  1. 4.1

   ::پورشفیع::

   سلام تلفنی خدمتتون گفتم….

 5. 5

  محمدرضا

  سلام استاد عرض سلام و خسته نباشید دارم من می خوام مجموعه کلاسها ی دکتری مدیریت ر شرکت کنم منتها شاغلم وفقط جمعه ها میتونم لطفا بفرمایید ایا جمعه ها کلاسی دارین من بتونم استفاده کنم ضمنا برای سایر دروس روش تحقیق ومدیریت اسلامی وامار

  پاسخ
  1. 5.1

   ::پورشفیع::

   سلام برنامه کلاس ها تا فردا شب در سایت…..

 6. 6

  آرش

  کدینگ یعنی چی؟؟؟من تازه با این سایت آشنا شدم.میشه برام توضیح بدین؟؟؟؟؟تنکز.

  پاسخ
 7. 7

  سجاد

  سلام و عرض ادب
  خسته نباشی استاد عزیز.جسارتا جناب دکتر کتاب مقیمی با این حجم و نکته ای که داره با 24 ساعت کلاس واقعا مطالبش جهت کنکور جمع میشه؟
  تشکر

  پاسخ
  1. 7.1

   ::پورشفیع::

   سلام هدف اینه بله تموم بشه
   و باید بشه
   هدف کمک به دانشجو هستش نه دور زدن دانشجو….

 8. 8

  گلناز مهدی عصری

  سلام استاد پورشفیع
  من جزوه dlm رو قبلا خریداری کردم آیا با این وجود نیازی به شرکت در کلاس دکتر مقیمی هست؟ اگر بله من روز یکشنبه رو که کد B هست در نظر دارم. ضمنا آیا با وجود اینکه منابع و رفتار سازمانی حذف شده آیا امکان سئوال آمدن از اون هست؟ در اینتصورت تکلیف چیست؟ جزوه DLM کاملا پوشش دهنده هست؟ قسمت دوم و سوم مدیریت اسلامی چه موقع در سایت قرار می گیرد؟
  مرسی

  پاسخ
  1. 8.1

   ::پورشفیع::

   سلام بله مقیمی نیاز هستش که شرکت کنید…
   بزودی در سایت قرار میگیرد بخش دوم و سوم مدیریت اسلامی….

 9. 9

  محمدحسن

  استاد فرزانه و متعهد و بزرگوار آیا امسال منابع انسانی و رفتار سازمانی هم هست چون جزو منابع سازمان سنجش فقط مبانی سازمان آمده و تئوری مدیریت نیست؟ شما رو به علی جواب بدین استرس وحشتناکی منو گرفته

  پاسخ
  1. 9.1

   ::پورشفیع::

   سلام عزیز در حد همون کتاب مبانی مقیمی و رضاییان که رفتار هست یا دیگر پیشرفته ها رو نداریم….

 10. 10

  ش مرزبان

  سلام
  جزوه ای در مورد مبانی سازمان و مدیریت ویژه دکتری دارید؟؟؟

  پاسخ
  1. 10.1

   ::پورشفیع::

   سلام بله تا 20 مهر در سایت…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

طراحی و اجرا: پیشروسافت