آخرین ها
خانه / مهلت انتخاب رشته دکتری سراسری سال ۹۳ تمدید نمی شود/ زمان آغاز بررسی سوابق علمی

مهلت انتخاب رشته دکتری سراسری سال ۹۳ تمدید نمی شود/ زمان آغاز بررسی سوابق علمی

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام برنامه زمانی برای معرفی مجازین به مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ گفت: به دلیل فشردگی برنامه زمان بندی مهلت انتخاب رشته تمدید نمی شود و معرفی داوطلبان به دانشگاه ها از ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز می شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۳ امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۳ پایان می یابد و مهلت انتخاب رشته به دلیل فشردگی برنامه زمان بندی تمدید نمی شود.

وی افزود: برنامه زمان بندی به گونه ای است که برنامه بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه داوطلبان آزمون که معرفی شده اند از ۲۵ اردیبهشت ماه آغاز می شود. البته با توجه به اصلاحیه دفترچه برای اطلاع همه داوطلبان مجاز به آنها پیامک زده شده است که در صورت نیاز به نسبت به اصلاح فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

خدایی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها به مدت  ۳۷ روز کاری برنامه زمان بندی برای بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و مصاحبه دارند. البته به گونه ای برنامه ریزی شده است که دانشگاه ها فرجه زمانی ۱۰ روزه و ۲۰ روزه برای افراد در نظر می گیرند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه ابلاغی برای مرحله دوم دانشگاهها باید تا ۱۵ مرداد ماه نتایج را به سازمان سنجش معرفی کنند.

وی با اشاره به اعلام نتایج آزمون دکتری ۹۳ در ۱۰ شهریورماه گفت: در حال حاضر ۴۹ هزار ۳۵۰ نفر مجاز شده اند که انتظار داریم بیش از نیمی از آنها برای بررسی سوابق علمی پژوهشی و آموزشی معرفی شوند.

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


بزرگترین گروه تلگرامی تبادل اطلاعات ارشد و دکتری مدیریت همراه با تغییرات جدید در منابع
مشاهده جزئیات